Emerytury stażowe. „Solidarność” startuje z kampanią
"Solidarność" rozpoczęła ogólnopolską kampanię i zbiera podpisy pod swoim projektem dotyczącym emerytur stażowych. Związek złożył w połowie czerwca w Sejmie projekt ustawy o emeryturach stażowych i wystartował ze zbieraniem podpisów.
„Solidarność” – projekt dotyczący emerytur stażowych
„Solidarność” chce, by prawo do emerytury stażowej przysługiwało spełnieniu kryterium stażu pracy, a nie tak jak teraz – po osiągnięciu konkretnego wieku. Kobiety miałyby uzyskać prawo do emerytury stażowej po przepracowaniu 35 lat, a mężczyźni po 40 latach. Związek wskazuje postuluje również, by emerytura stażowa nie była niższa od emerytury minimalnej, która obecnie wynosi 1250,88 zł brutto, czyli 1022,30 zł "na rękę".
Czytaj także: Jerzy Połomski zamieszkał w domu opieki. Miał dość samotności
„Solidarność” startuje z kampanią dotyczącą emerytur stażowych
Związek „Solidarność” wystartował z ogólnopolską kampanią i zaczyna zbierać podpisy pod swoim projektem. Aby ten trafił do Sejmu, "Solidarność" musi uzbierać 100 tys. podpisów, więc związkowcy chcą zachęcić Polaków do podpisywania się pod projektem. Podpisać się pod nim może każda osoba, która posiada pełnię praw wyborczych. Podpisy zbierane są w siedzibach regionalnych NSZZ "Solidarność".
Sprawdź również: Emerytura bez podatku - od kiedy?
„Emerytury stażowe” Andrzeja Dudy
Jak podaje Gazeta.pl, projekt prezydenta różni się od projektu "Solidarności" wprowadzeniem górnej granicy wieku. Według tej propozycji, kobiety miałyby uzyskać prawo do emerytury stażowej po ukończeniu 55 lat, a mężczyźni - 60 lat. Aktualnie wiek emerytalny wynosi dla kobiet 60, a dla mężczyzn 65 lat.